Rooibos s mátou 40g(20x2g)

Název

Rooibos s mátou 40g(20x2g)

Složení

Fotografie

Účinky

rooibos, máta peprná nať, máta marocká nať. 
Rooibos je nápoj pro každou příležitost, lze jej snadno připravit,  pije se horký i studený. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je možné ho požít v neomezeném množství. Máta peprná má výraznou vůni i chuť a napomáhá trávení. Tato kombinace je vhodná zejména při hubnutí a při úpravě metabolizmu tuků. Skrze vysoký obsah minerálů je vhodný zejména pro sportovce. Nemá zároveň žádné kalorie. Protože obsahuje jen nepatrné  množství taninu, je mírně hořký a chutná i bez cukru. Při pečení může nahradit tekutinu v každém receptu a zároveň pečivu propůjčit svou barvu a chuť.  

  • Léčivé účinky: lidové

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Kardiovaskulár: Lidové - Droga zlepšuje stav cév.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Neuropsych.: Lidové - Droga celkově uklidňuje (sedativum).

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Celkové metabolické účinky: Lidové - Podávání tohoto čaje má velký význam především pro osoby kontrolující svou hmotnost. Svým močopudným účinkem, kombinovaným s vlivem na lepší spalování tuků, a současně mírným ovlivněním centra hladu v mozku, kdy poněkud oddaluje vznik pocitu hladu, může tvořit ideální dietní nápoj.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Imunitní: Lidové - Droga zvyšuje výkonnost imunitního systému (imunostimulans).

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Ostatní: Lidové vnitřní - Droga celkově posiluje (stimulátor).

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Homeopatie: V homeopatii je tento prostředek prakticky neznámý a zejména u nás nemá význam jej v takové podobě užívat ani zpracovávat. K nám přichází surovina již upravená, v chemicky ovlivněné podobě a nemá smysl ji dále zpracovávat.. Výsledek by byl značně nejistý.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Poznámky: 
Tzv. kapský pohár má toto složení:
 silný horký čaj Rooibos 0,4 l, cukr 75 g, pomerančová šťáva 0,4 l, šampaňské víno 0,75 l
V horkém čaji rozmícháme cukr a dáme do chladničky vychladnout. Po vychlazení přidáme studenou pomerančovou šťávu a sekt, promícháme, vhodíme několik kostek ledu a ihned podáváme. Uvedené množství postačí asi na 12 sklenic vynikajícího nápoje.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Toxicita a nežádoucí účinky: Droga je svou působností na rozmezí mezi produkty potravinářskými a léčivými. Nejsou známy žádné kontraindikace ani vážnější nežádoucí účinky po jejím podání. Proto je vhodná i pro děti, těhotné a kojící ženy. Neobsahuje kofein ani jeho deriváty.

Užívání

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Vnitřní užití: Nejvyšší účinky má krátce, asi 1 minutu povařený odvar. Na pohár 0,1 litru čaje užíváme 1 kávovou lžičku drogy, na šálek 0,15 litru 1 čajovou lžičku, na sklnici 0,2 listu 1 čajovou a 1 kávovou lžičku a na hrnek 0,25 litru vezmeme 2 čajové lžičky drogy.

Popis

Složení: rooibos, máta peprná nať, máta marocká nať.
Příprava: 1 sáček přelít 0,2 l vařící vody. Louhovat 5-10 min.

Rooibos s mátou 40g(20x2g)
Rooibos s mátou 40g(20x2g)