Ginkgo Tea 50g

Název

Ginkgo Tea 50g

Složení

Fotografie

Účinky

Ginkgo tea
Bylinný čaj s listem Jinanu dvoulaločného. Blahodárně působí na krevní oběh a cévy především mozku a dolních končetin. Příznivě ovlivňuje paměť. Pro zvýšení účinnosti doporučujeme 2x týdně zaměnit za čajovou směs Cévy a játra (Vodnář) Milota. Složení: máta nať, jinan dvoulaločný list, mateřídouška nať, tymián nať, vrbovka nať, eukalyptus list, puškvorec kořen, rozrazil nať, pelyněk černobýl nať, lnice nať, fenykl plod, plicník list. Výrobek neobsahuje žádné chemické ani jiné doplňky. Užívání: 1,5 pol.lžíce přelít 0,5l vroucí vody, vyluhovat 20 min. Optimální účinnost zaručují 1 dávku denně po dobu 2-3 týdnů. Nesladit. Upozornění: Nevhodné pro těhotné ženy a děti do 2 let. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Jinan list

  • Léčivé účinky: oficiální

Jinan dvoulaločný: Kardiovaskulár: Oficiální - Vzhledem k uvedeným obsahovým látkám list jinanu způsobuje rozšiřování cév, urychluje krevní průtok především v periferní a mozkové oblasti, zabraňuje poškození cév, zlepšuje oběh krve a okysličování, a to hlavně hlouběji ležících středních a menších cév a zvyšuje průtok krve v kapilárách. Nemá přitom žádné vedlejší účinky, zvláště nevyvolává pokles krevního tlaku a neovlivňuje frekvenci srdečních tepů a dechu. Přípravky (injekce, kapky, dražé) se proto používají jako cévní aktivátory (povzbuzující činnost). Hlavní indikace jsou periferní cévní poruchy krevního průtoku jako arteriosklerotická angiopatie, diabetické cévní poškození s nebezpečím gangrény, poškození nikotinem u kuřáků, jako např. zánět vnitřní stěny cév, hormonálně a nervově podmíněné cévní poruchy, astma bronchiale, nedostatečné mozkové prokrvení a nedostatečná výživa následkem sklerózy bez psychických nebo i s psychickými příznaky (některé látky brání poškození mozku z hypoxie) apod. Jak je vidět, terapeutická oblast ginkga se soustřeďuje na zvláštní případy onemocnění, hlavně cévních. Právě proto terapie touto drogou patří výlučně do rukou zkušeného lékaře.

Jinan dvoulaločný: Respirační: Oficiální - Přípravky se užívají i při bronchiálním astmatu.

  • Léčivé účinky: lidové

Jinan dvoulaločný: Kardiovaskulár: Lidové - Droga především rozšiřuje cévy, zvláště v hlavě, takže je vynikajícím preventivním prostředkem proti náhlým příhodám mozkovým, ale i proti infarktu myokardu. Velmi dobré výsledky byly zjištěny při náhle vzniklé hluchotě, při poruchách paměti, při závratích, otocích mozku ale i Alzheimerově chorobě. Droga výborně pomáhá při ischemii (nedokrvení) dolních končetin, ale i jako srdeční antiarytmikum. Další oblastí použití je praskání cév a křečové žíly.

Jinan dvoulaločný: Urogenitál: Lidové - Výtažek z plodů (semen a pecek) se v Číně užívá k léčbě ledvinových infekcí.

Jinan dvoulaločný: Smysly: Lidové - Velmi dobré výsledky byly zjištěny při náhle vzniklé hluchotě. Výtažek z plodů (semen a pecek) se v Číně užívá k léčbě tinitu (hučení a pískání v uších). Hlavní účinek jinanu je v oběhové a cévní oblasti.

Jinan dvoulaločný: Neuropsych.: Lidové - Velmi dobré výsledky byly zjištěny při poruchách paměti, při závratích, otocích mozku ale i Alzheimerově chorobě. Drogu užíváme především na urychlení doléčení po mozkové příhodě (iktus), kde by jinanová droga měla být základem terapie. Dalšími oblastmi použití je například Parkinsonova choroba, hučení v uších, bolesti hlavy, pomatenost, zapomnětlivost, úzkostné stavy. Výtažek z plodů (semen a pecek) se v Číně užívá k léčbě depresí a senility.

Jinan dvoulaločný: Respirační: Lidové - Droga má vynikající účinky protialergické, zejména při astmatu. Výtažek z plodů se v Číně užívá k léčbě tuberkulózy. Výtažek z plodů (semen a pecek) se v Číně užívá k léčbě bronchiálních obtíží.

Jinan dvoulaločný: Ostatní: Lidové vnitřní - Výtažky z listů i ze semene (plodů) mají poměrně široké antibiotické spektrum. Další oblastí použití jsou dekubity (proleženiny) a otoky. Výtažek z plodů (semen a pecek) se v Číně užívá k léčbě otrav.

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

VAZOTONIKUM, antisklerotikum.

Jinan dvoulaločný: Homeopatie: Jinan je u nás z hlediska fytoterapie málo známý a proto je málo známé i jeho homeopatické zpracování. Vzhledem k obsahovým látkám a účinkům je však homeopatické využití jinanu velice žádoucí. Přednost se dává zpracování listů, vzhledem k tomu, že plody jsou daleko vzácnější. Listy, trhané od května nejpozději do konce července, se nakrájejí na jemno a dále se zpracovávají lihem 90% podle §3 i §4 v závislosti na obsahu vlhkosti. Po 14 dnech získáme základní esenci D0, která se dále ředí lihem 30% až na potenci D5. V té se pak užívá s dávkováním 3krát denně 15 kapek před jídlem, nejméně 30 dní, ovšem jinak časově neomezeně. Účinek, nebo lépe řečeno dosah účinnosti je u této rostliny obrovský, zejména v těch oblastech lidského těla, které jsou v současné době nejvíce zatěžovány, například cévy a krevní oběh. Jinanová tinktura je navíc také vynikajícím prostředkem pro prevenci infarktů a mozkových příhod.

Jinan dvoulaločný: Prevence: Droga především rozšiřuje cévy, zvláště v hlavě, takže je vynikajícím preventivním prostředkem proti náhlým příhodám mozkovým, ale i proti infarktu myokardu.

Jinan dvoulaločný: Poznámky: Droga s obsahem flavonoidů. Tvoří ji list ze stromu Gingo biloba, který roste v Číně a Japonsku (vzácně i u nás). List obsahuje hlavně flavonové glykosidy. Výtažky z něho se kombinují do přípravků, které rozšiřují cévy, urychlují krevní průtok (hlavně v periferní a mozkové oblasti) a zlepšují krevní cirkulaci. Jako strom je jinan oblíben pro nenásilnou zeleň na jaře, i pro zlatou barvu listů na podzim. Módním trendem jsou dnes léčivé výtažky. Jinan, jehož vznik zařazujeme do doby před nejméně 200 milióny let, zmizel z volné přírody pravděpodobně již před staletími, dochoval se však v zahradách chrámů na Dálném Východě. Je to opadavý jehličnan s oddělenými samčími a samičími odrůdami.
Vlastnosti: Sladká, hořká, adstringentní, neutrální.
Působení: 
Listy: uvolňují cévy, stimulují krevní oběh. Semena: adstringentní, antifugální, antibakteriální.
Užívané části: 
Listy: Listy se používají při chorobách oběhové soustavy - zvláště vhodné jsou pro zlepšení toku krve v mozku. Výzkum prokázal, že ginkgolid může působit stejně účinně jako standardní farmaceutická droga při léčení závažných poruch srdečního tepu. Listy se užívají rovněž na hemoroidy, varikózní žíly, a při vředech na dolních končetinách.
Semena: V Číně se tato semena, zvaná paj kou (bai gou), považují za prostředek působící na akupunkturní meridiány ledvin na tradičně se užívají na astmatické obtíže a při prsním kašli provázeném hustým hlenem. Mají též tonizující účinek na močovou soustavu, užívají se proto při inkontinenci a nadměrném močení. Semena lze nalézt pouze na samičích rostlinách.
Použití: 
Listy: Kapalinový extrakt: Extrakt z čerstvých listů se v Evropě podává na léčbu mozkové arteriosklerózy u osob staršího věku a onemocnění periferního oběhu.
Tinktura: Při onemocněních oběhové soustavy je kombinujte s dalšími kardiovaskulárními bylinami, jako je barvínek větší, a při žilních poruchách s komonicí lékařskou.
Nálev: Připravuje se z 50 g sušených listů na 500 ml vody a užívejte při arterioskleróze a varikózních obtížích. Při varikózních vředech a hemoroidech používejte k omývání.
Odvar: Proti astmatu a silnému nebo dlouhodobému kašli jej kombinujte s bylinami jako je ma chuang (ma huang), oman nebo listy morušovníku: 3-4 semena postačí na tři dávky.

Jinan dvoulaločný: Toxicita a nežádoucí účinky: Jinan nemá žádné vedlejší účinky ale vzhledem k tomu, že indikační oblast zahrnují specifická onemocnění, terapie patří výlučně do rukou zkušeného lékaře. Kontraindikace nejsou známy. Stanovené dávky semen nepřekračujte, mohlo by to vést k onemocněním kůže a bolestem hlavy. Byly zaznamenány případy kontaktní dermatitidy po styku s dužinou plodů (k léčebným účelům se nepoužívá). V Austrálii a na Novém Zélandu se nesmí používat.

Užívání

Užívání: 1,5 pol.lžíce přelít 0,5l vroucí vody, vyluhovat 20 min. Optimální účinnost zaručují 1 dávku denně po dobu 2-3 týdnů. Nesladit. Upozornění: Nevhodné pro těhotné ženy a děti do 2 let. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Jinan list

Vnitřní užití:
Ačkoli z odborného hlediska nelze proti míchání jinanových listů do čajů nic namítat, doporučujeme raději samostatnou aplikaci jinanových přípravků.
Drogu podáváme velmi často v kombinaci s pravým zeleným čajem, jinan v kapkách, odvar z čaje po sklenicích. Při léčbě následků mozkové příhody terapii doplňujeme masáží postižených míst yzopovým olejem.
Výtažek z mladých listů jinanu: - na 1 litr 60% lihu dáme 250 g čerstvě nakrájených listů, necháme 3 týdny louhovat (můžeme opakovat). Užívá se 2-4x denně 25 kapek tohoto extraktu - v akutních případech 4x40 kapek.
Z listů je možné připravovat nálev nebo krátkodobě vařený odvar, v praxi ovšem dáváme přednost tinktuře, která se dávkuje ženám 2 až 3krát denně po 20 kapkách, mužům pak 2 až 3krát denně po 25 kapkách.

Popis

Ginkgo Tea 50g
Ginkgo Tea 50g