Diabetik se stevií 30g(20x1,5g)

Název

Diabetik se stevií 30g(20x1,5g)

Složení

Fotografie

Účinky

Čaj je určen diabetikům I. a II. typu. Čaj napomáhá při problémech s diabetem zvláště I.typu a hormonem slinivky břišní. Steviosid pomáhá udržovat hladinu cukru v rovnováze v krvi i játrech. Stévie také podporuje činnost slinivky, a významně tak pomáhá ke snížení metabolických projevů diabetu I. i II. typu. Složení: jestřabina nať, fazole plod bez semen, mařinka nať, jmelí nať, rakytník plod, vrbovka nať, stevie cukrová extrakt (steviolglykosidy, steviosid). 

  • Léčivé účinky: lidové

Stevie cukrová: Urogenitál: Lidové - Droga působí též močopudně.

Stevie cukrová: Celkové metabolické účinky: Lidové - Hlavní užití drogy je vlastně potravinářské, protože ústřední účinné látky se prakticky nevstřebávají a lidský organismus se k nim chová inertně. Je proto vhodným sladidlem pro osoby s diabetem.

Stevie cukrová: Ostatní: Lidové vnitřní - Droga vykazuje při vnitřním i zevním užití značné fytoncidní (antibakteriální) účinky.

Stevie cukrová: Ostatní: Lidové zevní - Droga vykazuje při vnitřním i zevním užití značné fytoncidní (antibakteriální) účinky, takže je možno ji použít k přípravě kloktadel (záněty v ústní dutině), k léčbě nehojících se ran včetně bércových vředů.

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

Stevie cukrová: Homeopatie: Pro malou dostupnost nebylo zatím možno stévii vyzkoušet pro homeopatické použití. Bylo by vhodné právě ve směsích s nadměrně hořkými nebo jinak velmi nechutnými bylinami, protože by se tím zjednodušilo podávání takových bylin malým dětem a přecitlivělým osobám. Například přípravky ze semen jinanu dvoulaločného jsou pro děti velmi vhodné, ale chuťově odporné.

Stevie cukrová: Poznámky: Jihoameričtí indiáni rostlinu nazývají Azúca-caá, čili sladká tráva. Stevii řadíme do skupiny sladidel rostlinného původu. Používáme listy čerstvé i sušené. Jsou tak sladké, že mohou být používány jak přímo, tak i ve formě extraktů ke slazení široké škály pokrmů. Stevie je oblíbena mezi diabetiky a mezi lidmi, kteří upustili od konzumace rafinovaného cukru. Úspěšné tažení tohoto sladidla v zemích EU přibrzdila Evropská komise (v roce 2000) s odůvodněním, že neexistuje dostatečné množství studií o zdravotní neškodnosti tohoto sladidla. Obdobné rozhodnutí učinili i v USA.

Stevie cukrová: Toxicita a nežádoucí účinky: Předávkování drogou prakticky nehrozí, protože ve velkých dávkách je její sladkost až odporná. Stévie je vhodná pro staré lidi. Její využití pro zcela malé děti a těhotné a kojící ženy je ještě předmětem výzkumu, ale zdá se, že ani v tomto případě nehrozí - při rozumném využívání - žádné nebezpečí.

Užívání

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Příprava: 1 sáček přelít 0,3l vařící vody. Louhovat 20 min. Upozornění: Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek nenahrazuje pestrou stravu. 

Popis

Diabetik se stevií 30g(20x1,5g)
Diabetik se stevií 30g(20x1,5g)