Citronová tráva s citronem 30g(20x1,5g)

Název

Citronová tráva s citronem 30g(20x1,5g)

Složení

Fotografie

Účinky

Složení: Cymbopogon citratus herba, Citrus limon kortex, aroma.
Citronová tráva je druh trávy rostoucí v tropech. Celá rostlina velmi příjemně voní po citronu. Připomíná svou vůní meduňku, jinak bývá tato tráva nazývána jako citronela nebo voňatka. Čaj z citronové trávy osvěžuje a podporuje schopnost koncentrace a myšlení. Citronela povzbuzuje při dlouhodobém zatížení, má příznivé účinky při léčení výronů, otoků a modřin. Citronová kůra je velmi vhodným prostředkem proti revmatismu, artróze, dně. Dále pomáhá snižovat krevní tlak, zabraňuje vzniku sraženin, kornatění tepen, posiluje játra a žlučník

  • Léčivé účinky: oficiální

Citronka Voňatka Winterova: GIT: Oficiální - Citronelová silice má i karminativní efekt.

Citronka Voňatka Winterova: Ostatní: Oficiální vnitřní - Droga je skoro výlučně čichové a chuťové korigens.

Citronka Voňatka Winterova: Ostatní: Oficiální zevní - Citronelová silice tvoří přísadu do mastí nebo mazadel dráždících kůži.

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

Citronka Voňatka Winterova: Poznámky: Citronelal tvoří surovinu pro polosyntézu mentolu. Hojně se nachází i v Oleum citronellae vietnamského původu, který se izoluje z druhu Cymbopogon schoenanthus (L.) Spreng. (obsahuje stejné množství citronelalu jako citralu - po 20%). V ayurvédském a čínském lékařství, resp. v čínské a indické kuchyni se občas setkáváme s pojmem "citronová tráva". Jde o rozsáhlý rod tropických travin Cymbopogon z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Rod zahrnuje asi 30 druhů a několik kultivarů. Nejznámější je dnes už pěstovaná voňatka Winterova, obsahující citronellovou silici s 90% geraniolu. V čajovině Himal (s 85% chebule srdčité) bylo použito voňatky křivolaké (Cymbopogon flexosus Stand), která je zdrojem lemongrasové silice a slouží také jako výchozí materiál k přípravě vitamínu A. Velmi často se také využívá voňatka citrusová (Cymbopogon citratus (DS.) Stapf), která nachází využití nejen jako surovina, ale i jako koření.

Užívání

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Popis

Složení: Cymbopogon citratus herba, Citrus limon kortex, aroma.
Užívání: 1 sáček na 0,2l vařící vody, vyluhovat 5 minut. Popíjet 2x denně. Upozornění: Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

Citronová tráva s citronem 30g(20x1,5g)
Citronová tráva s citronem 30g(20x1,5g)