Vilcacora kůra 30g(20x1,5g)

Název

Vilcacora kůra 30g(20x1,5g)

Vědecký název

Uncaria tomentosa cortex

Používané části

Kůra

Fotografie

Účinky

  • Léčivé účinky: lidové

Vilcacora: GIT: Lidové - Vilcacora je výborným lékem na onemocnění trávicího traktu, užívá se k jeho očištění. Pomáhá při léčení Crohnovy choroby, zánětu tlustého střeva, hemoroidech, působí proti narušení rovnováhy střevní flóry (střevní dysmikrobie). Osvědčila se i při žaludečních vředech. ?? choroby GIT, Crohnova choroba, zánět tlustého střeva, hemoroidy, střevní dysmikrobie, žaludeční vředy.

Vilcacora: Kardiovaskulár: Lidové - Akaloid rynkofilin má schopnost zabránit shlukování krevních destiček a vytváření trombů. Proto je vilcacoru možno použít v prevenci infarktů. Obecně se užívá při poruchách krevního oběhu. ?? antitrombotikum, infarkt myokardu, poruchy krevního oběhu.

Vilcacora: Urogenitál: Lidové - Užívá se při léčbě menstruačních poruch.

Vilcacora: Neuropsych.: Lidové - Vilcacora se užívá i při léčbě depresí.

Vilcacora: Skelet + svalstvo: Lidové - Vilcacora má slibné výsledky při léčení zánětu kloubů.

Vilcacora: Celkové metabolické účinky: Lidové - Vilcacora pomáhá při cukrovce. Užívá se i při revmatismu, zlepšuje látkovou výměnu (metabolikum).

Vilcacora: Respirační: Lidové - Vilcacora pomáhá při astmatu.

Vilcacora: Imunitní: Lidové - Rostlina pomáhá při tvorbě bílých krvinek, stimuluje imunitní systém a zvyšuje fagocytózu. Posiluje obranné síly organismu.
Vilcacora zvyšuje produkci leukocytů, zejména lymfocytů T4, které překonávají mnoho virových onemocnění. Užívá se při léčbě různých alergií. ?? zvýšení tvorby bílých krvinek, imunostimulátor, slergie.

Vilcacora: Ostatní: Lidové vnitřní - Rostlina obsahuje naprosto unikátní složení alkaloidů a glycidů blokujících rozvoj mnoha druhů rakoviny. Odvar z několika gramů vilcacory, podávaný třikrát denně ve čtvrtlitrových porcích, se projevuje jako neobyčejně účinný lék dokonce při pokročilých stadiích novotvarů.
Rostlina plní roli antioxidantu a má účinky protirakovinové. Brání i vzniku metastáz a způsobuje jejich regresi. Ve vstahu k nádorovým onemocněním se dá užívat i profylakticky, má antimutagenní účinky. Velká hustota glycidů způsobuje, že má vlastnosti protizánětlivé a protivirové. Úspěšně potírá infekci u nemocných s AIDS. Užívá se i při pásovém oparu a různých jiných oparech. Posiluje obranné síly organismu a vede ke značnému zlepšení zdravotního stavu i u nejzávažnějších onemocnění (stimulátor). Zmírňuje následky ozařování a chemoterapie, objevující se nevyhnutelně při léčbě nádorů. Užívá se při otravách z vlivu životního prostředí. Používá se dokonce i při léčbě akné. ?? kancerostatikum, antiflogistikum, antivirotikum, stimulátor, AIDS, pásový opar, akné.

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

Vilcacora: Poznámky: Španělský název "uňa de gato".
Léky na AIDS: Strom tahuari, vývar z jeho kůry (20 g nastrouhané kůry na 1 litr vody), pitý 2-3 měsíce třikrát denně, navrací imunitní schopnosti organismu a způsobuje ústup projevů AIDS. Podobnou rostlinou je shimbillo. Lusky této rostliny obsahují účinné substance blokující rozvoj AIDS a způsobující jistý ústup choroby. Další rostlinou je muňa-muňa, keř vyskytující se na hlinitém podloží horské džungle, jehož nejdůležitější částí je kořen. K tomu je nutno přidat perroe, zakrslý keř lehce podmáčených území povodí Amazonky, horské choquetarpo i listnaté pouštní huaco blanco. Kořeny rostliny yanali mají výborné účinky při léčení rakoviny žaludku.
Dieta při nádorovém onemocnění: Jedna z hlavních forem podpory obranyschopnosti organismu před množením nádorových buněk je odpovídající dieta.
Je třeba používat rostlinné oleje, jako např. olivový olej, ne živočišné tuky. Při rozkladu tuků živočišného původu se vytvářejí látky, které podporují vznik nádorových buněk. Rovněž bílkoviny by měly pocházet z rostlin a ryb, v žádném případě z masa zvířat. Nedostatk bílkovin má ale zhoubný vliv na imunitní systém. Při nádorovém onemocnění má být dieta bohatá na vitamíny B1, B2, B6 a také na vitamín C. Doporučované jsou také vitamíny A, E a K.
Pacienty s rakovinovým onemocněním posilujeme mimo to výživou bohatou na minerály. Každodenně bychom měli jíst rostliny brukvovité, posilující imunitní systém - květák, zelí, růžičkovou kapustu a brokolici. Ze zeleniny s antioxidačními účinky jezme špenát, obilné klíčky, rajčata, mrkev, chřest a papriku. Z listnaté zeleniny červenou řepu, čekanku a šťovík. Mimo to by měla být dieta bohatá na luštěniny, zvláště na fazole a hrách. Z ovoce jezme nejvíce citrusy, ale také jablka a borůvky. Z obilovin hrubozrnné pečivo. Nezapomeňme na ořechy. K základním pokrmům by měly patřit kaše, ovesné kaše a těstoviny. Omezit bychom měli používání mléčných výrobků, s vyjímkou netučných jogurtů. Neměli bychom jíst mnoho vajec, zvláště vařených natvrdo. Pokud se jedná o maso, můžeme jíst v menším množství vařenou drůbež a vařené libové hovězí. Jezme ale hodně ryb, zvláště mořských. Vyhýbejme se všem druhům sladkostí, kávě a výrobkům s velkým obsahem sodíku - smažené brambůrky, popcorn, solené ořechy apod. Bezpodmínečně a okamžitě je třeba skončit s pitím alkoholu a kouřením. Mimo to, zakázaným ovocem je: vepřové maso, tučné hovězí, tučné skopové i vařené, nemluvě o hamburgerech, hotdog, slanině, dršťkách a párcích. Zakázané je rovněž sádlo a jiné živočišné tuky. Zakázaná jsou jídla smažená, hranolky, ryby, koblihy, dále všechny výrobky uzené, konzervované nebo marinované.
Sestavy léčebných kúr doporučovaných Andean Medicine Centre při některých onemocněních:
Všeobecná upozornění týkající se výše popsaných kúr: Níže popsané dávkování bylo vypracováno pro dospělé s normální tělesnou váhou. V případě značné otylosti je možno dávku o polovinu zvýšit. Dětem podáváme dávky poloviční.
Vilcacoru nepodáváme:
- v průběhu chemoterapie a radioterapie (možno podávat tři dny po ukončení a jejich podávání musíme ukončit tři dny před novým cyklem chemoterapie a radioterapie)
- těhotným
- pacientům po transplantaci nebo před plánovanoutransplantací
- v případě transfuze krve nebo příjmu jiných krevních derivátů
Vždy je nutno konzultovat s lékařem, jestliže:
- pacient užívá hormonální přípravky
- v případě alergické reakce na některý z preparátů je nutno kúru přerušit
- trplí-li pacient cukrovkou I. typu (cukrovku I. typu neléčíme andskými preparáty)
Během většiny kúr (není-li uvedeno jinak), platí tato dieta: Je třeba jíst hodně zeleniny - vařené i syrové (např. ve formě šťáv). Zvláště doporučované jsou: červená řepa, brokolice, růžičková kapusta, zelí, květák, kukuřice, mrkev, papriky, petržel, pórek, řepa, celer, luštěniny (boby, červené a černé fazole, sezónně - mladé lusky cukrového hrachu užívané celé), špenát, chřest a sója. Podstatnou součástí diety je ovoce. Nejhodnotnější jsou: jablka, meruňky a švestky (i sušené) a dále citrusové plody, ananas, banány, mango, novozélandské kiwi, papája, sušené datle a fíky. Doporučované jsou mléčné výrobky - v každé formě. Z masa je povoleno jíst pouze libové ryby, telecí nebo krůtí. Cukr je třeba úplně nahradit včelím medem, nejlépe lesním. V průběhu celék kúry je třeba pít hodně minerálních vod a přírodních, neslazených a nekonzervovaných ovocných šťáv. Je nutno vyloučit všechny potraviny konzervované. Jestliže není uvedeno jinak, připravujeme vývary o jeden den dříve. Dvě rovné lžíce sušiny vaříme 5 minut v 1 litru vody, odstavíme a před pitím zcedíme.

SESTAVA 1

Šestitýdenní očistná kúra
Dávkování: MANAYUPA - pít dva týdny třikrát denně v přestávkách mezi jídly po jedné sklence vývaru, nebo třikrát denně 1-2 kapsle (protože manayupa má silné močopudné účinky, neměli by ji užívat pacienti se zvětšenou prostatou. V těchto případech prodlužujeme na tři týdny užívání flor de arena a dále tři týdny hercampuri),
a dále dva týdny
FLOR DE ARENA - pít třikrát denně (v přestávkách mezi jídly) jednu sklenku odvaru
a dále dva týdny
HERCAMPURI - třikrát denně (v přestávkách mezi jídly) jednu kapsli.
Pozor: Očistná kúra může podstatně zeslabit působení léků, které nemocný užívá, např. léků předepisovaných při onemocnění věnčitých tepen, nebo při vysokém krevním tlaku. Vždy je třeba informovat lékaře, neboť se může stát, že během očistné kúry bude třeba zvýšit předepsané dávkování. Očistnou kůru nelze doporučit pacientům přijímajícím antibiotika nebo hormonální léky.
Kúru je možno opakovat po 4-6 měsících.

SESTAVA 2

Kúra protinádorová, doporučovaná také při myomu, leukemii a nádorovém bujení
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1)
U novotvarů v pokročilých stadiích i u nově odhalených, kde záleží na čase: pouze 1 nebo 2 týdny manayupy, v jiných případech plná šestitýdenní kúra.
Druhá etapa: VILCACORA - 3 měsíce užívat třikrát denně (30 minut před jídlem) dvě kapsle, další 3 měsíce - třikrát denně po jedné kapsli (přechodně může vyvolat řídkou stolici) nebo 6 měsíců třikrát denně 10 kapek extraktu,
současně
TAHUARI - pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru (doporučení stálé)
současně
SANGRE de DRAGO - 3 měsíce užívat (po jídle) třikrát denně 10 kapek (nejlépe smíchaných se šťávou z vinných hroznů) nebo třikrát denně jednu kapsli.
Po tříměsíční přestávce možno druhou etapu zopakovat.

SESTAVA 3

Protirakovinová prevence
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1)
Druhá etapa: SANGRE de DRAGO - měsíc pít jednou denně (po jídle) 10 kapek rozředěných v převařené vodě (nejlépe však ve šťávě z vinných hroznů) nebo jednu kapsli,
současně
TAHUARI - pít jednu sklenku vývaru denně (v přestávce mezi jídly),
současně
VILCACORA - jednou denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli (přechodně může vyvolat řídkou stolici) nebo jednou denně 10 kapek extraktu.
Pozor : Vilcacoru podáváme do šesti měsíců, pak ji na 3 měsíce vyloučíme, ale ostatní preparáty podáváme dál.

SESTAVA 4

Kúra omlazující, doporučovaná také při cellulitis
Dávkování První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1)
Druhá etapa: CHUCHUHUASI - měsíc pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru,
současně
VILCACORA - jednou denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli nebo 10 kapek extraktu (přechodně může vyvolat řídkou stolici). Vilcacoru bychom měli užívat do šesti měsíců,
současně
MACA - třikrát denně (v přestávce mezi jídly) po jedné kapsli. Užívání macy, stejně jako vilcacory by mělo trvat do 6 měsíců.
POZOR: Macu by neměly užívat osoby se značnou nadváhou !

SESTAVA 5

Kúra doporučovaná při kožních plísních a opakujících se virových a bakteriálních infekcích Dávkování:
MANAYUPA - pít dva týdny třikrát denně (v přestávkách mezi jídly) po sklence vývaru nebo třikrát denně 1-2 kapsle. Protože manayupa má silné močopudné účinky, neměli by ji užívat pacienti se zvětšenou prostatou. V těchto případech ji zastoupíme flor de arena (třikrát denně v přestávkách mezi jídly jednu sklenku odvaru) nebo hercampuri (třikrát denně v přestávkách mezi jídly jednu kapsli).
Dále - po ukončení kúry manayupou (flor de arena nebo hercampuri)
SANGRE de DRAGO - užívat během jídla nebo po jídle třikrát denně 10 kapek (nejlépe rozředěných ve šťávě z vinných hroznů) nebo třikrát denně jednu kapsli,
současně
VILCACORA - užívat třikrát denně (30 minut pře jídlem) jednu kapsli prášku nebo jednou denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici),
současně
TAHUARI - pít třikrát denně (v přestávkách mezi jídly) po jedné sklence vývaru.
Kúru je možno po 4-6 měsících opakovat.

SESTAVA 6

Kúra doporučovaná při častých nachlazeních, chronických zánětech dutin, zápalu plic, chronickém zánětu průdušek, chronické angíně, chronických zánětech průdušnice a hltanu
Dávkování:
MANAYUPA - pít dva týdny třikrát denně (v přestávce mezi jídly) sklenku vývaru, nebo třikrát denně 1-2 kapsle. Protože manayupa má silné močopudné účinky, neměli by ji užívat pacienti se zvětšenou prostatou. V těchto případech ji zastoupíme flor de arena (třikrát denně v přestávkách mezi jídly sklenku odvaru) nebo hercampuri (třikrát denně v přestávkách mezi jídly jednu kapsli).
Dále - po ukončení kúry manayupou (flor de arena nebo hercampuri)
VILCACORA - užívat třikrát denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli prášku nebo jednou denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
současně
WIRA-WIRA nebo MUŇA-MUŇA nebo ASMACHILCA každý z těchto preparátů se užívá jednou denně (před spaním) jako sklenka teplého vývaru. Jestliže je pacient na lůžku, může se zvětšit dávka do tří sklenek denně.
WIRA-WIRA a MUŇA-MUŇA jsou doporučované při plicních chorobách, ASMACHILCA při onemocnění hltanu a průdušnice.

SESTAVA 7

Kúra doporučovaná při atrofii, tuberkulóze, sportovcům a mládeži v období dospívání, osobám s oslabeným organizmem při novotvarovém onemocnění; jako posilující osobám vyššího věku
Dávkování: VILCACORA + ŽRALOČÍ CHRUPAVKA - až 6 měsíců třikrát denně jednu kapsli (přechodně může vyvolat řídkou stolici),
současně
CHUCHUHUASI - třikrát denně sklenku vývaru a MACA - třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu kapsli
MACU by neměly užívat osoby se značnou nadváhou.
Kúra by měla trvat až do viditelného zlepšení stavu (do 6 měsíců).

SESTAVA 8

Kúra doporučovaná při zlomeninách kostí, nechutenství, poruchách menstruace, osteoporóze, menopauze
Dávkování:
První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa MACA - třikrát denně (v přestávkách mezi jídly) jednu kapsli současně VILCACORA + ŽRALOČÍ CHRUPAVKA -užívat tři měsíce třikrát denně jednu kapsli.
Macu by neměly užívat osoby se značnou nadváhou. V takových případech podáváme pouze preparát VILCACORA + ŽRALOČÍ CHRUPAVKA
Kúra by měla trvat až do viditelného zlepšení stavu (do 6 měsíců).
V případech zlomenin, osteoporózy a menopauzy užíváme současně s macou preparát Vilcacora + Žraločí chrupavka - až 6 měsíců třikrát denně jednu kapsli, do zlepšení stavu (přechodně může vyvolat řídkou stolici).

SESTAVA 9

Kúra doporučovaná při Parkinsonově chorobě a roztroušené skleróze
Dávkování:
První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
CHUCHUHUASI - třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru.
Současně
MACA - třikrát denně jednu kapsli.
Současně
VILCACORA - do 6 měsíců třikrát denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli prášku nebo jednou denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici).
Patřičná kůra je dlouhodobá a trvá i několik let. Chuchuhuasi a macu můžeme užívat bez přestávky, vilcacoru po tříměsíční přestávce můžeme užívat dalších 6 měsíců.

SESTAVA 10

Kúra doporučovaná při plynatosti, překyselení, zánětech zažívacích cest, průjmech, návykové zácpě, chronickém zánětu žaludku, onemocnění žaludku a dvanáctníku, Crohnově chorobě
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa - tříměsíční:
SANGRE de DRAGO - užívat během jídla nebo po jídle třikrát denně 10 kapek (nejlépe rozředěných ve šťávě z vinných hroznů) nebo třikrát denně jednu kapsli extraktu
a současně
VILCACORA - užívat třikrát denně (30 minut před jídlem)
jednu kapsli prášku nebo jednou denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
a TAHUARI - pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru.
Kúru možno po dvouměsíční přestávce opakovat.

SESTAVA 11

Kúra doporučovaná při chronickém zánětu žlučových cest, cirhose jater, AIDS, virové žloutence typu B a C
Dávkování:
MANAYUPA - pít dva týdny třikrát denně (v přestávce mezi jídly) po jedné sklence vývaru nebo třikrát denně 1-2 kapsle. Protože manayupa má silné močopudné účinky, neměli by ji užívat pacienti se zvětšenou prostatou. V těchto případech je možno ji nahradit flor de arena (třikrát denně v přestávce mezi jídly jednu sklenku odvaru) nebo hercampuri (třikrát denně v přestávce mezi jídly po jedné kapsli).
Po zakončení užívání manayupy (flor de arena nebo hercampuri) další 4 týdny:
HERCAMPURI - třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu kapsli,
Současně
CAIGUA - do ustoupení příznaků nemoci třikrát denně jednu kapsli (v přestávce mezi jídly)
A současně
VILCACORA - třikrát denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli prášku nebo jednou denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
Kúra může trvat až 6 měsíců, po měsíční přestávce je možno ji opakovat.

SESTAVA 12

Kúra doporučovaná při cukrovce II. typu a chronickém zánětu slinivky břišní
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
CUTI-CUTI - měsíc pít dvakrát denně sklenici vývaru, první před snídaní, druhou před obědem
a současně
SANGRE de DRAGO - měsíc užívat jednou denně 15 kapek (během jídla nebo po jídle, nejlépe rozředěné ve šťávě z vinných hroznů) nebo jednu kapsli extraktu (po jídle)
Po dvoutýdenní přestávce je možno celou kúru zopakovat. Při léčbě cukrovky II. typu je velice účinná
PASUCHACA - pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru až do dosažení výrazného zlepšení zdravotního stavu (i několik měsíců). Je možno ji užívat současně s cuti-cuti i sangre de drago.

SESTAVA 13

Kúra doporučovaná při žlučníkových kamenech, písku v močových cestách a ledvinových kamenech
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
CHANCA PIEDRA - nejméně půl roku užívat třikrát denně jednu kapsli (v přestávce mezi jídly)
a současně začít v té samé době
VILCACORA - užívat 3 měsíce třikrát denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli prášku nebo jednou denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
Pokud se jedná o ledvinovou koliku - možno vynechat první etapu, tj. šestitýdenní očistnou kúru

SESTAVA 14

Kúra doporučovaná při chronickém zánětu ledvin, zánětu močového měchýře a infekci močových cest
Dávkování:
První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
VILCACORA - do ustoupení příznaků (ale ne méně než jeden měsíc) užívat třikrát denně jednu kapsli prášku (30 minut před jídlem) nebo jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
a současně
FLOR de ARENA - do ustoupení příznaků (ale také ne méně než jeden měsíc) pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku odvaru
a současně
SANGRE de DRAGO - měsíc užívat třikrát denně 10 kapek (během jídla nebo po jídle, nejlépe rozředěných šťávou z vinných hroznů) nebo třikrát denně jednu kapsli extraktu (po jídle).
Po dvouměsíční přestávce je možno kúru zopakovat.

SESTAVA 15

Kúra doporučovaná při chronické nedostatečnosti ledvin
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
VILCACORA - do 6 měsíců užívat třikrát denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli prášku nebo jednou denně kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
současně
FLOR de ARENA - jednou denně jednu sklenku odvaru nebo třikrát denně 1/3 sklenky
současně
SANGRE de DRAGO - jednou denně 10 kapek Kúru možno opakovat po tříměsíční přestávce.

SESTAVA 16

Kúra doporučovaná při pomočování, strachu, nespavosti, depresích, nikotinové závislosti, alkoholizmu a neurózách
Dávkování:
První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
FLOR de ARENA - měsíc pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru
a současně
CHUCHUHUASI - měsíc pít třikrát denně jako flor de arena Třetí etapa:
MACA - užívat třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu kapsli. Kúra by měla trvat až do získání viditelného zlepšení stavu (i tři měsíce).
Macu by neměly užívat osoby se značnou nadváhou!
Celou kúru (všechny tři etapy) možno opakovat po měsíční přestávce.

SESTAVA 17

Kúra doporučovaná při revmatizmu, artrózách, dně, generalizovaném zánětu kloubů, tuhnutí páteře (Bechtěrevova nemoc), revmatickém zánětu kloubů, bolesti krku, zad a kříže, artróze kolenního a kyčelního kloubu, artróze obratlů
Dávkování První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1)
Druhá etapa:
VILCACORA - tři měsíce užívat třikrát denně (30 minut před jídlem) 2 kapsle prášku nebo dvakrát denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého. Další 3 měsíce po jedné kapsli prášku nebo jednou denně kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
nebo (MIMO LÉČENÍ DNY ! ! ! )
VILCACORA + ŽRALOČÍ CHRUPAVKA - až 6 měsíců užívat třikrát denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli (přechodně může vyvolat řídkou stolici),
současně v obou případech podáváme
CHUCHUHUASI - 6 měsíců pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru.
Po tříměsíční přestávce možno kúru zopakovat.

SESTAVA 18

Kúra doporučovaná při obezitě
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
PRO FIGURA - 3 měsíce užívat třikrát denně dvě kapsle (v přestávce mezi jídly)
POZOR: nemocní SE ZVÝŠENOU ČINNOSTÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY musí kúru konzultovat s lékařem! ! !
Kúru možno po tříměsíční přestávce opakovat.

SESTAVA 19

Kúra doporučovaná při vysokém krevním tlaku
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
CHANCA PIEDRA -tři měsíce užívat třikrát denně jednu kapsli (v přestávce mezi jídly)
A současně
CAIGUA - 3 měsíce užívat třikrát denně jednu kapsli (v přestávce mezi jídly).
POZOR: po normalizaci tlaku se doporučuje užívat i nadále jednu kapsli CHANCA PIEDRA a CAIGUA jednou denně.

SESTAVA 20

Kúra doporučovaná při stavech po mozkové mrtvici, nedostatečnosti krevního oběhu, zvýšené hladině cholesterolu, syndromu obratlových arterií, ztrátě hybnosti (obrně), nedostatečném prokrvení mozku, šumění v uších a závratích, Buergerově chorobě, arterioskleróze
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa - tříměsíční:
CHUCHUHUASI - pít třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu sklenku vývaru,
současně
CAIGUA - užívat třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu kapsli.
U osob s nadváhou je doporučeno v tutéž dobu užívat i třikrát denně PRO-FIGURA (v přestávce mezi jídly) dvě kapsle.
Osoby s hyperfunkcí štítné žlázy musí použití PRO-FIGURA konzultovat s lékařem.
Druhou etapu je možno opakovat po měsíční přestávce.

SESTAVA 21

Kúra doporučovaná při zánětu žil, hemeroidech, vleklém zánětu žil, křečových žilách a bércových vředech
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
SANGRE de DRAGO - 30 dní užívat (během jídla nebo po jídle) třikrát denně 10 kapek (nejlépe rozpuštěných ve šťávě z vinných hroznů) a nebo třikrát denně jednu kapsli extraktu,
současně
VILCACORA - 3 měsíce třikrát denně (30 minut před jídlem) jednu kapsli prášku nebo dvakrát denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici).
Vředy je možno také omývat vatou namočenou ve fyziologickém roztoku s několika kapkami SANGRE de DRAGO. Nesmí se však aplikovat, jestliže rána hnisá!

SESTAVA 22

Kúra doporučovaná při šupinatosti kůže, vypadávání vlasů, sarkoidóze, sklerodermii, zánětu pokožky, sklonu organizmu k zánětům, kolagenózách, zánětu tlustého střeva (Crohnova choroba), amyloidóze, senné rýmě, alergii na určité složky potravy, vřídkách a akné, opakujících se oparech, zarudnutí kůže na rukou a předloktí, lišeji a lupence
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
VILCACORA - 3 měsíce třikrát denně (30 minut před jídlem) užívat dvě kapsle prášku nebo dvakrát denně kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého a další 3 měsíce třikrát denně jednu kapsli prášku nebo jednou denně jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (přechodně může vyvolat řídkou stolici)
Kúru je možno po 3 měsících opakovat.

SESTAVA 23

Kúra doporučovaná při zbytnění prostaty a zánětu prostaty
Dávkování:
PRO-PROSTATA - 6 měsíců užívat třikrát denně dvě kapsle současně
SANGRE de DRAGO - třikrát denně 10 kapek (nejlépe rozpuštěných ve šťávě z vinných hroznů)
Po měsíční přestávce je možno kúru opakovat.
V průběhu celé kúry je nutno dodržovat dietu (viz zpředu)

SESTAVA 24
Kúra doporučovaná při problémech s laktací, anemii, impotenci a neplodnosti (sterilitě)
Dávkování První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1)
Při problémech s laktací obsahuje tato etapa pouze manayupu jeden týden třikrát denně sklenku vývaru
Druhá etapa:
SANGRE de DRAGO - užívat třikrát denně (během jídla nebo po jídle) jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (nejlépe rozředěných ve šťávě z vinných hroznů)
MACA - 6 měsíců užívat třikrát denně (v přestávce mezi jídly) jednu kapsli.
Macu by neměly užívat osoby se značnou nadváhou. Po měsíční přestávce je možno druhou etapu opakovat.

SESTAVA 25

Kúra doporučovaná při migréně, chorobné ochablosti svalů, Alzheimerově chorobě, bolestech hlavy a nízkém krevním tlaku
Dávkování: První etapa - šestitýdenní očistná kúra (viz SESTAVA 1) Druhá etapa:
HERCAMPURI - 3 měsíce užívat jednu kapsli denně
(v přestávce mezi jídly) současně MACA - 3 měsíce užívat jednu kapsli denně (v přestávce mezi jídly)
současně
SANGRE de DRAGO - užívat jednou denně (během jídla nebo po jídle) jednu kapsli extraktu nebo 10 kapek extraktu tekutého (nejlépe rozředěných ve šťávě z vinných hroznů)
Kúru je možno opakovat každých 4-6 měsíců.

Vilcacora: Toxicita a nežádoucí účinky: Vilcacora má velice nízký obsah toxinů. Je prakticky netoxická a bez významnějších vedlejších účinků. Je bezpečná dokonce i pro děti.

Vilcacora: Kontraindikace: Vzhledem k tomu, že vilcacora výrazně povzbuzuje imunitní systém, neměl by ji užívat nikdo, kdo absolvoval nebo je kandidátem transplantace vnitřních orgánů nebo kostní dřeně. Nedoporučuje se také kojícím matkám a těhotným ženám. Může zvýšit riziko potratu. Nesmí se podávat dětem do tří let, osobám, které si aplikují inzulin, hemofylikům a pacientům prodělávajícím hormonální terapii.

 

Užívání

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Vnitřní užití: Nejlepší je odvar z kůry nebo kořene asi tříleté rostliny. Kůra má stejné vlastnosti jako kořen. Terapeuticky se doporučuje 3 až 6 g vilcacory denně, nejlépe rozdělené na tři dávky. Profylakticky, k využití účinků okysličujících a posilujících adaptační schopnosti organismu, by mělo být dávkování třikrát menší. V pokročilých patologických stadiích podáváme několik týdnů dokonce do 20 g denně v jedné dávce. Nebylo zjištěno předávkování! Dětem do 12 let se doporučují dávky o polovinu nižší než dospělým.

Popis

x

Vilcacora kůra 30g(20x1,5g)
Vilcacora kůra 30g(20x1,5g)