Rooibos green (Zelený) 40g(20x2g)

Název

Rooibos green (Zelený) 40g(20x2g)

Vědecký název

Aspalathus linearis folium nefermentovaný green

Používané části

List

Fotografie

Účinky

Rooibos green (zelený nefermentovaný). Rooibos je nápoj pro každou příležitost, lze jej snadno připravit, pije se horký i studený. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je možné ho požít v neomezeném množství. Horký Rooibos lze ochutit cukrem, mlékem, citrónem nebo medem. Jako součást koktejlů jej lze míchat s ovocnou šťávou, sektem či červeným vínem. Skrze vysoký obsah minerálů je vhodný zejména pro sportovce. Nemá zároveň žádné kalorie. Doporučuje se při hubnutí. Protože obsahuje jen nepatrné množství taninu, je mírně hořký a chutná i bez cukru. Při pečení může nahradit tekutinu v každém receptu a zároveň pečivu propůjčit svou barvu a chuť. 

  • Léčivé účinky: lidové

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Kardiovaskulár: Lidové - Droga zlepšuje stav cév.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Neuropsych.: Lidové - Droga celkově uklidňuje (sedativum).

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Celkové metabolické účinky: Lidové - Podávání tohoto čaje má velký význam především pro osoby kontrolující svou hmotnost. Svým močopudným účinkem, kombinovaným s vlivem na lepší spalování tuků, a současně mírným ovlivněním centra hladu v mozku, kdy poněkud oddaluje vznik pocitu hladu, může tvořit ideální dietní nápoj.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Imunitní: Lidové - Droga zvyšuje výkonnost imunitního systému (imunostimulans).

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Ostatní: Lidové vnitřní - Droga celkově posiluje (stimulátor).

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Homeopatie: V homeopatii je tento prostředek prakticky neznámý a zejména u nás nemá význam jej v takové podobě užívat ani zpracovávat. K nám přichází surovina již upravená, v chemicky ovlivněné podobě a nemá smysl ji dále zpracovávat.. Výsledek by byl značně nejistý.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Poznámky: 
Tzv. kapský pohár má toto složení:
 silný horký čaj Rooibos 0,4 l, cukr 75 g, pomerančová šťáva 0,4 l, šampaňské víno 0,75 l
V horkém čaji rozmícháme cukr a dáme do chladničky vychladnout. Po vychlazení přidáme studenou pomerančovou šťávu a sekt, promícháme, vhodíme několik kostek ledu a ihned podáváme. Uvedené množství postačí asi na 12 sklenic vynikajícího nápoje.

Rooibos (Čajovníkovec kapský): Toxicita a nežádoucí účinky: Droga je svou působností na rozmezí mezi produkty potravinářskými a léčivými. Nejsou známy žádné kontraindikace ani vážnější nežádoucí účinky po jejím podání. Proto je vhodná i pro děti, těhotné a kojící ženy. Neobsahuje kofein ani jeho deriváty.

Užívání

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Vnitřní užití: Nejvyšší účinky má krátce, asi 1 minutu povařený odvar. Na pohár 0,1 litru čaje užíváme 1 kávovou lžičku drogy, na šálek 0,15 litru 1 čajovou lžičku, na sklenici 0,2 listu 1 čajovou a 1 kávovou lžičku a na hrnek 0,25 litru vezmeme 2 čajové lžičky drogy.

Popis

x

Rooibos green (Zelený) 40g(20x2g)
Rooibos green (Zelený) 40g(20x2g)