Lapacho kůra 30g(20x1,5g)

Název

Lapacho kůra 30g(20x1,5g)

Vědecký název

Tabebuia impetiginosa cortex

Používané části

Kůra

Fotografie

Účinky

  • Léčivé účinky: lidové

Lapacho: GIT: Lidové - Drogu je možno aplikovat při zánětu žaludku.

Lapacho: Celkové metabolické účinky: Lidové - Drogu je možno aplikovat u revmatických obtíží.

Lapacho: Respirační: Lidové - Drogu je možno aplikovat při astmatu a bronchitidě.

Lapacho: Ostatní: Lidové vnitřní - Podle indiánské tradice má droga značný účinek protinádorový, a to při použití vnitřním i vnějším. Tlumí též rozvoj leukemie. Drogu je možno aplikovat při horečnatých chorobách (antipyretikum). Výtečná droga s imunostimulačním působením.(?).

Lapacho: Kůže: Lidové - Drogu je možno aplikovat proti ekzémům a plísním.

Lapacho: Ostatní: Lidové zevní - Podle indiánské tradice má droga značný účinek protinádorový, a to při použití vnitřním i vnějším. Drogu je možno aplikovat při bércových vředech.

Skupinové účinky dle Lékopisu:

Lapacho: Homeopatie: Vzhledem k tomu, že se dováží pouze kůra, je volba základní suroviny pro homeopatické zpracování velice jednoduchá. Kůru nakrájíme nadrobno a naložíme do lihu 90%. Základní tinkturu pak dále ředíme na potenci D6 lihem 30%. Obecně dávkujeme v potenci D6 3krát denně 9 kapek, po jídle. Užíváme stejně jako v alopatii s tím, že nemusíme být tak opatrní a zejména při stanovení potencí nebo dávek máme větší rozmezí použití. Speciální použití má vnější uplatnění při zánětu ischiadického nervu a mezižeberních nervů. Zde můžeme použít menší potenci.

Lapacho: Poznámky: Na současném trhu lze získat tuto drogu buď dováženou z většího balení nebo jako tzv. originální balení. Cena tohoto balení je však o 100% vyšší než u volně prodávané drogy.

Lapacho: Toxicita a nežádoucí účinky: K nežádoucím účinkům může patřit alergické podráždění dýchacích cest nebo dermatitida. Podávání drogy nemá žádné vážnější kontraindikace, pouze při vnější aplikaci se vyhýbáme stavům s větším poraněním kůže. Při koupeli by měly být velmi obezřetné osoby se srdeční insuficiencí a hypertonií. Relativní kontraindikací mohou být těžší horečnaté stavy a infekční choroby.

Užívání

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Vnitřní užití: Drogu můžeme podávat samostatně, přednost se však dává čajovým směsím s příměsí lapacha. Ideálními doplňky jsou například rdesno ptačí, vřes, kůra conduranga, květ měsíčku nebo nať dobromysli. Odvar: Při vnitřním použití užíváme 2 čajové lžičky drogy na 1 litr studené vody. Přivedeme k varu, vaříme 5 minut a poté 15 minut vyluhujeme, přecedíme a vypijeme z termosky po doušcích během dne. Obvyklou kúru tvoří šestitýdenní podávání, potom uděláme 4 týdny přestávku a kúru můžeme znovu opakovat. Při nádorovém onemocnění dáváme na 1 litr vody zvýšenou dávku 3 nebo 4 čajových lžiček.

Popis

x

Lapacho kůra 30g(20x1,5g)
Lapacho kůra 30g(20x1,5g)