Jasmín květ 20g

Název

Jasmín květ 20g

Vědecký název

Jasminum officinale flos

Používané části

Květ

Fotografie

Účinky

Jasmínový květ
Složení: Jasminum sambac flos. V lidovém léčitelství a tradiční čínské medicíně se užívá vnitřně pro jeho antibakteriální vlastnosti, podobně jako kloktadlo při zánětech ústní dutiny. Jasmínový květ má neuvěřitelně pozitivní účinky na lidskou nervovou soustavu. Působí proti křečím, je schopen odbourat stres a jeho vonná esence je často využívána při antidepresivní rehabilitaci. Kromě toho má také afrodisiakální účinky. Užívání: 1,5 čajové lžičky přelít 3-5 dcl vařící vody, vyluhovat 3 min. popíjet 1x denně před spaním.

  • Léčivé účinky: lidové

Jasmínovec vždyzelený: Neuropsych.: Lidové - Působí sedativně, zmírňuje bolesti (analgetikum). Postupně se ustálila jeho aplikace při neuralgii trigeminu.

Jasmínovec vždyzelený: Skelet + svalstvo: Lidové - Omezuje svalové napětí a spasmy (spasmolytikum).

Jasmínovec vždyzelený: Ostatní: Lidové vnitřní - Navozuje pocení (diaforetikum). Jasmínovce užívali dobyvatelé Severní Ameriky původně ke snižování teplot (antipyretikum).

Jasmínovec vždyzelený: Ostatní: Lidové zevní - Zevně se užívá při neuralgii obličejového nervu a bolestech zubů. Kořen této rostliny se podává v přírodní medicíně zevně na bolesti obličeje a zubů.

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

Jasmínovec vždyzelený: Homeopatie: Homeopatický prostředek (Gelsemium) se užívá při tupých bolestech hlavy spjatých s teplotami, nachlazením, bolestmi v krku, tonzilitidou a chřipkou.

Jasmínovec vždyzelený: Toxicita a nežádoucí účinky: Bylina je vysoce jedovatá. Měla by být užívána pouze pod dohledem kvalifikovaného praktika. Vzhledem k tomu, že je silně jedovatý, lze ho vnitřně užívat pouze v homeopatických dávkách.

Užívání

Užívání: 1,5 čajové lžičky přelít 3-5 dcl vařící vody, vyluhovat 3 min. popíjet 1x denně před spaním.

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Jasmínovec vždyzelený: Vnitřní užití: Aplikační formy: Tinktura, homeopatika.

Popis

Jasmín květ 20g
Jasmín květ 20g