Cannamil Konopny čaj 30g(20x1,5g)

Název

Cannamil Konopny čaj 30g(20x1,5g)

Vědecký název

Cannabis sativa flores cum herba.

Používané části

List

Fotografie

Účinky

Cannamil Konopny čaj
Složení: Cannabis sativa flores cum herba. Již ve středověku byly známy antibiotické a celkově hojivé vlastnosti konopí. Podle dostupných zdrojů se jedná o rostlinu s širokospektrálním účinkem s vysokým obsahem vitagenů. Konopí zkoumal v 50 letech i tým prof.Jana Kabelíka, který ve své studii pozitivní vliv konopí potvrdil. Herba je získána z odrůd konopí schválených pro kultivaci v EU. Původ: ČR. Obsahuje méně než 0,3% Delta9-Tetrahydrocannabinolu (THC). Užívání: 1 sáček na 2dl vařící vody, vařit 5 min., vyluhovat 15 minut. Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

  • Léčivé účinky: lidové

Konopí seté: GIT: Lidové - Semena se v čínské medicíně užívají k přípravě projímadel.

Konopí seté: Urogenitál: Lidové - Semeno seužívá ve formě odvaru při močových zánětech.

Konopí seté: Smysly: Lidové - Vynikajících výsledků bylo dosaženo s konopím při léčbě zeleného zákalu.

Konopí seté: Neuropsych.: Lidové - Naše konopí má hašiše velmi málo, i když se dříve užívalo sušených vrcholků konopných rostlinek lidově jako uspávacího prostředku (hypnotikum, narkotikum), mírného sedativa a při různých nervových chorobách. Terapeutický význam konopí je malý. Přípravky se příležitostně uplatňují jako prostředky proti depresi. Hašiš nebo marihuana se zneužívají na omamování. Konopí se užívá v léčbě neuralgií a migrén.

Konopí seté: Skelet + svalstvo: Lidové - Vynikajících výsledků bylo dosaženo použitím konopí setého u revmatických chorob doprovázených křečemi. Dříve se konopí užívalo v těžkých případech dny. Konopí omezuje svalové napětí a spasmy (myoelaxans).

Konopí seté: Respirační: Lidové - Semeno se užívá ve formě odvaru na ochranu sliznic a při bronchitidě na tlumení kašle a chrapotu. Na tlumení křečovitého kašle se užívají i listy a pryskyřice.

Konopí seté: Ostatní: Lidové vnitřní - Semeno seužívá ve formě odvaru na ochranu sliznic. Semena se v čínské medicíně používají k přípravě posilujících a povzbuzujících léků. Konopí zmírňuje bolesti (analgetikum). Užívá se pro zmírnění nauzey a zvracení u pacientů s nádorovými chorobami léčených chemoterapeutiky. V ortodoxní medicíně se k témuž účelu používá synteticky vyrobeného cannabinu (nabilonu).

Konopí seté: Ostatní: Lidové zevní - Rozdrcené a svařené semeno se přikládá na ztvrdlé žlázy, které změkčuje a usnadňuje zhojení. U vředů podporuje rychlejší zhnisání a provalení. Proti revmatismu můžeme použít listovou drogu ke koupeli rukou nebo nohou.

  • Skupinové účinky dle Lékopisu:

sedativum, hypnotikum.

Konopí seté: Homeopatie: Výchozí surovinou pro homeopatii jsou semena konopí. Semeno se sbírá v době neúplné zralosti a dosušuje se na suchých, teplých místech, nikoli však na slunci. Podrtí se nebo pomele a následně zpracovává podle §4 s liehm 90%. Vzniklá tinktura odpovídá potenci D1 a dále se ředí lihem 40% až do potence D4. Nejvíce se užívá potence D3 s dávkováním 3krát denně 7 kapek, před jídlem, po dobu 5 týdnů. Užívání tinktury se doporučuje zejména při zánětech močového měchýře a močových cest, při potížích se žlučníkem a při nadměrné únavě celého těla.

Konopí seté: Poznámky: Konopí seté (konopě setá) - Cannabis sativa L. je u nás známé jako jednoletá bylina pěstovaná pro stonková vlákna. Její olejnaté nažky obsahují až 37% tzv. vysýchavého oleje, který tvoří především acylglyceroly kyseliny linolové o olejové. Hlavním producentem konopného oleje je SSSR. U nás se olej používá v horských oblastech. Plody - nazývané semenec - slouží jako krmivo pro ptáky. Konopí pochází z Ázie. Některé sorty se pěstují pro vlákno nebo olej, z jiných se získávají omamné látky. Narkotický sekret se získává hlavně z indické odrůdy konopí setého - Cannabis indica Lam. Obsahují jej žlázky v samičích pestíkových soukvětích i mladých listech (je obsažen i v konopí setém). Drogu tvoří vrcholky samičích rostlin sbírané v době, když začínají dozrávat plody. Pryskyřičnatý konopný sekret je jako narkotikum známý pod názvem hašiš (v Indii charas), marihuana, ganja nebo kif. Do těla se dostává kouřením, žvýkáním, pitím extraktů apod. Naše konopí má hašiše velmi málo, i když se dříve užívalo sušených vrcholků konopných rostlinek lidově jako uspávacího prostředku a při různých nervových chorobách. Postup zpracování stonků je stejný jako u lnu. Posečení, rosení, popřípadě máčení, usušení, tlučení, tření, vochlování, česání na čisté konopí, konopnou koudel a spředení. Z příze se vyrábějí pevné provazy a různé tkaniny. Plody konopí setého se užívají pod názvem semenec jako ptačí zob, dále se z nich lisuje olej, kterého obsahují 30%. Zahradě, na které je vyseto konopí se vyhýbají motýli.

Konopí seté: Toxicita a nežádoucí účinky: Běžné konopí seté není toxické a nejsou známy ani žádné kontraindikace.
UPOZORNĚNÍ: Pěstování a přechovávání konopí indického je ve většině zemí nelegální !!!!!

Užívání

Užívání: 1 sáček na 2dl vařící vody, vařit 5 min., vyluhovat 15 minut. Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

Možnosti užívání bylin:

Nálev – připravené bylinky polijeme vařící vodou – přikryjeme – necháme 5 – 10 minut máčet – nikdy nevařit !!! 
Odvar – byliny vložíme do studené vody – za stálého míchání vaříme stanovenou dobu – odstavíme popř. scedíme 
Zápar – byliny vhodíme do vařící vody – přikryjeme a 5 minut mírně povaříme 
Macerát – byliny zalijeme studenou vodou – necháme 

Vnitřní užití:
Aplikační formy: pryskyřice, sušené listy, tinktura, nabilonové kapsle.
Většinou se podávají samostatně semena, protože je vhodné je před použitím podrtit, což ve směsi není možné. Podrtit by se ovšem měla skutečně těsně před zpracováním, protože jinak velmi rychle žluknou.
Listovou drogu můžeme míchat bez omezení.
Semeno se podává ve formě čaje v běžných dávkách.
Semeno je možno podávat i formou prášku. V tom případě jej užíváme až 4krát denně, na špičku kulatého nože.
Vrcholky větviček podáváme formou odvaru v množství 2-3 šálky denně.

Popis

Složení: Cannabis sativa flores cum herba.

Cannamil Konopny čaj 30g(20x1,5g)
Cannamil Konopny čaj 30g(20x1,5g)